بندرچابهار توسعه دهنده روابط هند و ایران است

0
24

مدیرکل وزارت امورخارجه کشور هندوستان گفت: بندر چابهار ارتباط دهنده بین هند و ایران و توسعه دهنده روابط تجاری، اقتصادی، سیاسی و دوستانه این ۲ کشور است.

به گزارش سایت کشتی‌داران به نقل از ایرنا «جیتندر پال سینگ» روز یکشنبه در جلسه تشریح قابلیت وتوسعه تجهیزاتی در بندرشهیدبهشتی چابهار اظهار داشت: بندرچابهار توانسته در ایام کرونا و چند سال اخیر ۷۵ هزار تن گندم اهدایی هند را به افغانستان وارد و ارسال کند که ما از این بابت از همه دست اندرکاران تشکر می کنیم.

وی بیان کرد: برای ارتقا بندرچابهار اقدامات خوبی انجام شده و برای چگونه استفاده کردن مشترک آن پیگیری لازم صورت گرفته است و علاوه بر هند خیلی از کشورها علاقه‌مند به سرمایه گذاری و حضور هستند.

مدیرکل وزارت امورخارجه کشور هندوستان گفت: به دلیل اهمیت بندرچابهار به دنبال اخذ معافیت ها و عدم تحریم آن بودیم تا حضور بیشتری داشته باشیم و از اینکه بندر چابهار به افغانستان کمک می کند و شرایط حضور سایر کشورها را فراهم نموده خوشحال هستیم.

«جیتندر پال سینگ» ادامه داد: تامین ۲ جرثقیل از سوی هند و ورود انها به بندر چابهار جای بسی خوشحالی است و می تواند بخشی از مشکلات تخلیه و بارگیری را مرتفع کند.

به گزارش ایرنا نخستین سرمایه‌گذاری تجهیزاتی شرکت هندی با ورود ۲ دستگاه جرثقیل به چرخه عملیات تخلیه و بارگیری بندر چابهار با حضور معاون امور بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی، مدیرکل امور سیاسی وزارت امور خارجه هند، نماینده وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، مدیران شرکت هندی IPGL رونمایی شد.

انتهای‌پیام/

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید