بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۸ پروژه در بندر امام(ره)

0
20
تصویر بندر امام خمینی

مقام مسئول سازمان بنادر و دریانوردی از بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی ۱۸ پروژه سرمایه‌گذاری و عمرانی بندر امام(ره) با حضور وزیر راه و شهرسازی خبر داد.

تصویر بندر امام

به گزارش سایت کشتی‌داران به نقل از خبرگزاری تسنیم، عادل دریس با اشاره به بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی 18 پروژه بندر امام(ره)، اظهار کرد: رویکرد سازمان بنادر و دریانوردی برای توسعه ظرفیت‌های بندری و دریایی، بهره‌گیری از توان بخش خصوصی است.

وی افزود: به دنبال استقبال سرمایه‌گذاران بخش خصوصی از مزیت‌های اقتصادی بندرامام(ره)،  پروژه‌ سرمایه‌گذاری به ارزش بیش از  هزار میلیارد ریال و همچنین با هدف افزایش ظرفیت اماکن بندری و ارتقای ضریب ایمنی ٨ پروژه عمرانی از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی با اعتباری معادل 5 هزار و ٧٨٨ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد و یا عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی؛ 4 باب انبار چند منظوره نگهداری کالا، مخازن نگهداری فرآورده‌های نفتی و پایانه مکانیزه غلات بندرامام(ره)؛ بهره‌برداری و همچنین دو خط کارخانه تصفیه روغن خوراکی احداث می‌شود.

دریس یادآور شد: تعمیر اساسی بخشی از اسکله‌ها، تعمیر اساسی خطوط راه‌آهن داخلی، عملیات اجرایی لایروبی کانال دسترسی خورموسی و تثبیت دایک برای استحصال پسکرانه اسکله ١ تا 6 و تأمین روشنایی باراندازهای خاکی در محدوده بندر امام(ره) از جمله پروژه‌های عمرانی است.

انتهای‌پیام/

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید