جزئیات سرمایه‌گذاری هندی‌ها در چابهار+ تاریخ ورود تجهیزات

0
12

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از ورود تدریجی تجهیزات بندری در جریان سرمایه‌گذاری ۸۵ میلیون یورویی هندی‌ها در بندر چابهار خبر داد.

 به گزارش کشتی‌داران به نقل از ایسنا فرهاد منتصر کوهساری اظهار کرد: بر اساس قرارداد منعقد شده هندی‌ها درصدد سرمایه‌گذاری ۸۵ میلیون یورویی در بندر چابهار و در حوزه تجهیزات بندری هستند و امروز دو دستگاه جرثقیل موبایل ساحلی ۱۴۰ تنی که برای تخلیه کانتینری، کالاهای عمومی، فولاد، چوب و … مورد استفاده قرار می‌گیرد در این بندر رونمایی شده و به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه بیست روز پیش این دو دستگاه جرثقیل به بندر چابهار وارد شد، افزود: دستور خرید دو دستگاه جرثقیل  ١٠٠  تنی موبایل ساحلی دیگر نیز توسط هندی‌ها صادر شده و تا یک ماه دیگر به چابهار وارد می‌شود. همچنین دو دستگاه دیگر نیز تا اردیبهشت ماه سال آینده وارد خواهند شد.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: تجهیزات دیگری در حوزه بندری و تخلیه و بارگیری در قرارداد مذکور با هندی‌ها مورد تاکید قرار گرفته است که می‌توان به چهاردستگاه گنتری کرین برای تخلیه کانتینری، شش دستگاه جرثقیل موبایل محوطه ای برای تخلیه بار در محوطه‌های بندری و ۱۴ دستگاه آر تی جی برای چیدمان کانتینر در بنادر اشاره کرد که بر اساس قرارداد وارد کشور شده و در این بنر نصب و رونمایی خواهند شد.

منتصر کوهساری تاکید کرد: در پی مذاکرات صورت گرفته امروز با طرف‌های هندی مقرر شد تا آن‌ها روی گنتری کرین و آر تی جی تمرکز کرده و اولویت‌شان تامین این تجهیزات در وهله نخست باشد. البته ساخت برخی از این دستگاه‌ها ۱۸ ماه طول می‌کشد و هندی‌ها بسته به مدت زمانی که در قرارداد به آن اشاره شده است، اقدام می‌کنند.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید