هرمزگان مهمترین کانون ساخت و تعمیر انواع شناورها در کشور

0
12

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: علی رغم وجود تحریم ها و شرایط متاثر از شیوع ویروس کرونا، سال جاری سالی پرکار از نظر تعداد صدور گواهینامه، مجوز ساخت و همچنین نوسازی ناوگان های تجاری، صیادی و تفریحی بوده است.

 به گزارش سایت کشتی‌داران به نقل از ایسنا، علی‌رضا محمدی‌کرجی‌ران در جمع خبرنگاران در تشریح فعالیت‌های صورت گرفته در اداره مرکزی ثبت شناورهای استان، گفت: از ابتدای سال تاکنون تعداد ۱۶۱۰ گواهینامه برای  شناورهای  ناوگان های تجاری و صیادی صادرشده که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۳ درصدی را نشان می دهد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان به شناورهای ثبت و به آب اندازی شده جهت ورود به ناوگان تجاری، صیادی و تفریحی نیز اشاره ای داشت و افزود: در سال جاری حدود ۲۰۸ فروند شناور به ناوگانهای مذکورالحاق شده که نسبت به سالهای گذشته از رشد قابل توجهی برخوردار است.

به گفته محمدی کرجی ران شرایط دشوار اقتصادی متاثر از تحریم ها و شیوع ویروس کرونا نتوانست روند ساخت شناورها را باکندی مواجه نماید  به گونه ای که از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۵۵ مجوز ساخت شناور در استان صادر شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۲۰ فروند شناور ساخته و به اندازی شده و تعداد ۵۶۰ پروژه نیز  در شناورسازی‌ها در دست اقدام است.

محمدی کرجی ران خاطرنشان کرد: در مقام مقایسه با سال‌های گذشته، سال جهش تولید سالی  پرکار برای شناور سازی های هرمزگان به شمار می رود.

به گزارش ایسنا، استان هرمزگان با بهرمندی از ۶۰ کارگاه و کارخانه فعال مهمترین کانون تعمیر و ساخت انواع شناورهای چوبی، فایبر گلاس، فلزی و آلومینیومی در کشور  قلمداد می شود.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید