واژگونی یک فروند شناور لندینگ کرافت در ۲۵ مایلی جنوب شرق جزیره لارک/ تلاش برای نجات جان ۷ خدمه شناور ادامه دارد

0
14
لندینگ کرفت خوارزم
یک فروند شناور لندینگ کرافت در ۲۵ مایلی جنوب شرقی لارک واژگون وتلاش برای نجات جان ۷ سرنشین این شناور توسط تیمهای جستجو و نجات دریایی درمنطقه ادامه دارد .
به گزارش سایت کشتی‌داران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،  “اسماعیل مکی زاده“ معاون دریای بنادر ودریا نوردی هرمزگان در تشریح جزییات این حادثه گفت : ساعت ۱۸:۳۰ روزگذشته  ۵دی ماه پیامی مبنی بر آبگرفتگی یک فروند شناور لندینگ کرافت در موقعیت جنوب شرق جزیره لارک از رله رادیویی کشتی عبوری درتنگه هرمز به مرکز جستجو ونجات دریایی استان مخابره شد.
وی افزود : بلافاصله پس از وصول پیام، شناور ناجی ۱۲ از جزیره قشم به موقعیت اعزام ‌و هماهنگی لازم برابر طرح استانی جستجو و نجات دریایی با عوامل مرتبط از جمله ندسا، نداجا و دریابانی استان و شناورهای عبوری در منطقه تنگه هرمز جهت پایش دریایی و هوایی منطقه صورت گرفت.
مکی‌زاده اظهارداشت :  با توجه به نامساعد بودن شرایط جوی و تاریکی هوا عملیات آغاز و از سحرگاه امروز ۶  دیماه جستجو و نجات دریایی با کمیت و کیفیت بیشتری ادامه یافت.
این مقام مسئول  اضافه کرد :مقارن با ساعت ۱۵:۳۰روز جاری و در  ۲۵ مایلی جنوب شرقی لارک شناور  مذکور به حالت واژگون توسط ناجی ۱۲  و در موقعیت حدوداً ۱۶ مایلی جنوب غربی کوهستک و ۹ مایلی شمال شرقی هرمز پیدا شد.
مکی زاده بابیان اینکه  عملیات جستجو و‌نجات برای یافتن ۷نفر از خدمه این شناور  ادامه دارد اظهارداشت : با بسیج تمام امکانات و  نیروها و همچنین با اطلاع رسانی به شناورهای عبوری و مراکز جستجو و نجات دریایی کشورهای  عمان، امارات متحده عربی و پاکستان در تلاش هستیم تا افراد مفقود شده را پیدانماییم.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید