۲۷ فروند انواع شناور در هرمزگان تعمیر و وارد چرخه فعالیت شده‌اند

0
10

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: طی ده ماه گذشته ۲۷ فروند انواع شناور در استان تعمیر و وارد چرخه فعالیت شده اند.

به گزارش سایت کشتی‌داران به نقل از مهر، علی رضا محمدی کرجی ران حفاظت از سطح آمادگی عملیات شناورهای خدماتی بندر شهید رجایی را یکی از مهمترین وظایف و راهبردها اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات دریایی این اداره کل عنوان کرد و گفت: بر اساس ترسیم تقویم کاری نظامند کلیه شناورها با کاربری‌های مختلف به منظور ارائه خدمات بهتر به شکل ادواری مراجعه و نیازمندی‌های فنی و موتوری آنها برطرف می‌شود.

وی افزود: طی ده ماهه سال گذشته ۲۷ فروند انواع شناورها که بخش از آنها در آب‌های دیگر بنادر جنوبی کشور فعالیت می‌نمودند در اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات دریایی بندر شهید رجایی و کشتی سازی های استان هرمزگان رفع عیب شده اند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با اشاره به آغاز تعمیرات اساسی وزیر آبی یدک کش خلیج فارس ۴ گفت: شناور مذکور در مورخه سیزدهم بهمن ماه ۹۹، آب گیری و بر روی سرسره تعمیراتی مستقر تا طی مدت زمان یک ماه تعمیرات برروی این شناور صورت پذیرد.

محمدی کرجی ران مهمترین مأموریت این شناور را شرکت در عملیات پهلو دهی و جداسازی کشتی‌های تجاری و نفتی عنوان کرد و ادامه داد: این شناور پرقدرت (۴۴۰۰ اسب بخار و توان کشش آن بیش از ۵۰ کیلو نیوتن) با برخورداری از نوع رانش سمتی که قادر است به همه جهات نیرو وارد نماید در عملیات مقابله با آتش و آلودگی و همچنین اسکورت کشتی‌ها نیز ایفای نقش می‌کند.

انتهای‌پیام/

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید