تصویر اسلایدر هواشناسی
01
02
03
04

📣 پیش بینی وضعیت جوی و دریایی ، استان‌های ساحلی ایران طی فردا ۱۹ دی ماه

🔻 استان بوشهر »

🔹 برای فردا در استان بوشهر انتظار وضعیت جوی آرام و پایداری خواهیم بود ؛ سرعت وزش باد طی فردا در این استان بین ۵ الی ۱۰ کیلومتر بر ساعت در جهت غربی خواهد بود ، ارتفاع موج دریا نیز طی فردا بین ۱۰ الی ۲۰ سانتی متر پیش بینی شده است .

🔻 خوزستان »

🔹 برای فردا در استان خوزستان نیز جوی پایدار و آرام پیش بینی شده است ؛ وزش باد طی فردا در این استان آرام بوده و وزش بادی پیش بینی نشده است ؛ همچنین ارتفاع موج دریا نیز کمتر از ۱۰ سانتی متر پیش بینی شده است .

🔻 هرمزگان »

🔹 برای فردا در استان هرمزگان هم وضعیتی آرام از لحاظ جوی خواهیم داشت ؛ وزش باد در نیمه غربی استان آرام خواهد بود اما در نیمه شرقی این استان سرعت وزش باد بین ۳۰ الی ۴۰ کیلومتر بر ساعت پیش بینی شده است ، ارتفاع موج دریا نیز در نیمه غربی این استان بین ۳۰ الی ۵۰ سانتی متر و در نیمه شرقی این استان بین ۱ الی ۱.۲ متر پیش بینی شده است .

🔻 سیستان و بلوچستان »

وضعیت جوی : آرام و پایدار
ارتفاع موج : ۴۰ الی ۶۰ سانتی متر ( برخی نقاط مرکزی تا ۱.۵ متر )
جهت وزش باد : شمالی
سرعت وزش باد : ۱۰ الی ۲۰ کیلومتر بر ساعت ( در برخی مناطق تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت )

🔻 گلستان »

وضعیت جوی : آرام و پایدار
ارتفاع موج : زیر ۱۰ سانتی متر
جهت وزش باد : کمتر از ۱۰ کیلومتر بر ساعت
سرعت وزش باد : شمال شرقی

🔻 مازندران »

وضعیت جوی : آرام و پایدار
ارتفاع موج : ۲۰ الی ۴۰ سانتی متر
جهت وزش باد : شرقی
سرعت وزش باد : ۱۵ الی ۲۰ کیلومتر بر ساعت

🔻 گیلان »

وضعیت جوی : آرام و پایدار
ارتفاع موج : ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر
جهت وزش باد : _
سرعت وزش باد : آرام

✅ پیش بینی کلی : برای فردا استان های گیلان ، مازندران ، گلستان ، بوشهر و خوزستان وضعیتی آرام خواهند داشت ، اما در سیستان و بلوچستان و هرمزگان به علت افزایش ارتفاع موج دریا ، هیچ گونه فعالیت دریایی توصیه نمی‌شود !

🔴 از تمام دریانوردان ، قایقرانان ، صیادان ، شناگران و سایر عزیزانی که مشغله وابسته به دریا دارند خواهشمندیم تا برای حفظ امنیت جانی و مالی خود پس از برسی کردن وضعیت جوی فعالیت خود را انجام دهند تا شاهد مخاطرات نباشیم .