10 ساحل رویایی خلیج فارس

0
411
qeshm

سواحل رویایی خلیج فارس را بشناسیم

سواحل همیشه یکی از آرامبخش ترین منطقه و هم چنین جاذبه گردشگری برای مردم بوده و هست . همیشه به دنبال ساهلی بکر ،تمیز وحتی  کمتر دیده شده هستیم تا بتوانیم چند ساعت فارغ از هیاهوی روزمزگی کنار ساحلی رویایی دنج استراحت کنیم و به صدای ملایم اواج گوش جان بسپاریم . و خستگی هایمان را به دل آب های بیکران دریای بسپرایم .
سواحل خلیج فارس یکی از همین سواحل بیکران و ناب است. که خیلی از ما برای دیدن غروب  خورشید و تفریح به سواحل جنوبی میرویم. اینبار میخواهیم به شما 10 ساحل باحال و رویایی جنوب کشور را بهتون معرفی کنیم . حتما برید و سربزنید.

سواحل بندر بحرکان هندیجان

بندر بحرکان هندیجان یکی از بزرگترین ، زیباترین بنادر صیادی سواحل خلیج همیشگی فارس است. به عقیدی خیلی از صیادان و جنوبی های خودمان ؛ بندر بحکان بزرگترین بندر صیادی در میان بنادر صیادی خلیج فارس است.بندر هندیجان شهرتش به خاطر اسکله بزرگه و طولانیه که همیشه خدا صدها قایق ، شناور بزرگ و کوچک کنارش  پهلوگرفتن و دارن استراحت میکنن. این اسکه تا مسافت زیادی امتداد یافته ، وقتی روی این اسکله قدم میزنی میبینید که بسیاری شناور کنارش پهلو گرفتن .این اسکله جالب حدودا 13 کیلومتر از شهر هندیجان به شمت بحرکان قرار دارد. بحرکان را معدن صدف هم مینامنند. دلیل این نام گذاری به خاطر انواع صدف روی ساحل آن است. بندر هندیجان فراتر از یک بندر صیادی است. میتوان گونه های بسیاری از ماهی ها و ابزیان را در این ساحل مشاهده کرد. ساحل بحرکان یا همان ساحل صدفی یکی از منحصر بفردترین ساحل از سواحل خلیخ فارس است ؛ که هر ساله بسیاری از گردشگران را به سمت خود جذب میکند.

ساحل بحرکان میزبان صیادان ، گردشگران اهله دل و علاقمند به ساحل می باشد ، هر ساله بسیاری صیاد و گردشگر برای تفریح و صیادی به این اسکله میروند. نکته خوبه دیگر این ساحل این است که برای خرید تازه ترین میگو ها و ماهی های جنوب به این ساحل بروید

آدرس: استان خوزستان، هندیجان، بندر صیادی بحرکان.تصویر بندر بحریکان

سواحل بندر دیلم

به طور کلی میشود گفت که بوشهر یکی از زیباترین استان های جنوبی کشور یا امکانات است … خود من که عاشق این شهر و ساحل های زیبای آن هستم .شهر دیلم یکی از شهرستان های استان بوشهر ، که واسطه سه منطقه زیبا و منحصر به فرد از جمله مقاصد گردشگری پر طرفدار است.
بندر حماد ، بندر امام خمینی و ساحل بندر دیلم و اما حسن مهمترین مناطق گردشگری این ناحیه می‌باشد.
بندر حماد یک بندر حفاظت شده ، بکر و دست نخورده است . این منطقه شمال دبلم واقع شده است؛ پیشینه این بندر باحال به دوره ساسانیان میرسد. شهرت هم میشه گفت خرچنگ ها و دشلمبو هاست.جاده بسیار مناسب دسترسی به این ساحل (جاده بندر حماد در قسمت شمالی بندر دیلم) در کنار امکانات ساحل‌گردی خوب از مزایای انتخاب این ساحل زیبا و دارای دیوار حفاظتی است.
یکی از ویژه‌گی های این ساحل وجود ساحل نرم و ماسه ای است که فضای مناسب و عالی برای ورزش‌های ساحلی است. این ساحل در فاصله میان دو خور دیلم یعنی یفره و جن قرار دارد .یکی از جالی های این ساحل این است که میتوانی کنار ورزش های ساحلی  به اسب سواری بپردازید و لذت ببرید. اگر قصد خرید در کنار ساحل را دارید، معمولا در این ساحل بازارچه‌ای برای فروش محصولات مختلف دایر می‌شود.
حدود 30 کیلومتر به سمت جنوب بندر امام حسن برویم به ساحل زیبا مریخی بندر اما حسن میرسیم. ساحل مریخی ، یک ساحل بکر دیگر و از نوع ماسه‌ای-صخره‌ای است که قسمت صخره‌ای آن بیشترتر است. در نزدیکی این ساحل پارکی با امکانات نسبتاً خوب و آلاچیق‌های زیبا قرار دارد. درجاهایی از ساحل بندر امام حسن نیز ساکنان تا نزدیکی دریا، اقدام به کاشت نخل کرده‌اند. اگر علاقه مند به عکاسی هستید میتوانید از این ساحل دیدن کنید و تصاویررا خلق کنید.
آدرس: استان بوشهر، بندر دیلم.Bandar Deylam

سواحل بندر گناوه

یکی از حس وحال قشگ تو دنیا ، دور همی و روشن کردن آتش کنار ساحل است و ماندن کنار ساحل در شب . به کسانی که علاقه شب مانی کنار ساحل رادارند ، به این ساحل سر یزنند. ساحل بندر گناوه امکانات خوبی برای خوابیدن و ماندن کنار ساحل در شب است. پارک ساحلی بندر گناوه یکی از ساحل های مجهز و کامل برای استراحت و تفریح شما می‌باشد  ساحل زیبا گناوه از نوع ساحل های شنی است.اینجا جای مناسبی برای شنا و قدم زدن در دریایی کم‌عمق برای نیازمندان به آب‌درمانی است. درواقع اگر اقامتی چندساعته در این بندر داشته باشید می‌توانید تا مسافت بسیار زیادی در خلیج‌فارس بدون خیس شدن قدم زنی کنید. همچنین موتوربرقی سواری ازجمله تفریحات محبوب این ساحل نزد گردشگران است. این موتورهای شارژی و بعضاً بنزینی متعلق به کودکان ساکن بندر است که توسط خودشان با هزینه‌ای بسیار پایین کرایه داده می‌شوند. پارک ساحلی بندر گناوه تنها چند دقیقه تا بازارهای گناوه فاصله دارد.
بندر گناوه نقشی همانند بانه در غرب کشور دارد و بیشتر گردشگران برای خرید ارزان‌قیمت محصولات خارجی به این بندر سفر می‌کنند. اگر علاقه‌مند به ساحل‌های صخره‌ای هستید، با طی کردن مسافتی کمتر از یک کیلومتر می‌توانید از سواحل روستای مال قائد بندر گناوه دیدن کنید.

آدرس: استان بوشهر، بندر گناوه، بلوار ملوان.Bandar Genaveh

پارک ساحلی ریشهر

ساحل ریشهر یکی از سواحل ناب و زیبای جنوب کشور و خلیج فارس است. اگر به جنوب کشور و استان بوشهر سفر کردید ؛ساحل زیبای ریشهرمیتواند آخرین نقطه سفر شما باشد. به عبارتی میتوانم بگویم که اگر به بوشهر سفر کردید و از این ساحل دیدن نکردید سفرتون تموم نشده . دیدن و استراحت در این ساحل برابر با کل سفرتون به بوشهر . آب دریا در این منتقه بکر شفاف و تمیز است . ساحل ریشهر یک ساحل ماسه ای سخره ایست ؛ فوق العاده زیبا ست. ریشهر به صورت پلکانی و طبقه ای است . میتوانید بساط استراحت را زیر آلاچیق ها پهن کنید و یا کنار سخره ها  روی شن های ساحل پهن کنید و خستگی سفر را بدر ببرید . اکثر شنا دوستان در بوشهر این نقطه را برای شنا انتخاب می‌کنند.
برای رفتن به نزدیکی ساحل ریشهر لازم است از یک شیب نسبتا تند که بلافاصله به دریا می‌رسد پایین بروید. وابسته به اینکه در چه ایامی از سال به این ساحل سفر می‌کنید، می‌توانید علاوه‌بر امکانات معمول یک پارک ساحلی، از تفریحات مختلفی چون قایق‌سواری و جت اسکی در دریا لذت ببرید. دست‌فروشانی که بیشترشان فروشنده سمبوسه جنوبی هستند گاهی در این ساحل بساط پهن می‌کنند.
این ساحل مخصوصا در نزدیکی غروب یکی از ساحل‌های دل‌نشین و خوش‌منظره برای عکاسی نیز هست. خزه‌های دریایی سر برآورده از آب که اکثرشان بر روی صخره‌ها نقش‌های جالبی ایجاد کرده‌اند از مهم‌ترین منظره‌های عکاسی محبوب نزد علاقه‌مندان است. به خاطر دوری از شهر، من شب­‌مانی در کنار این پارک ساحلی را به شما توصیه نمی‌کنم.

آدرس: استان بوشهر، بوشهر، بلوار شهید ماهینی، خیابان ملک به سمت ریشهر.Bandar Genaveh

سواحل بندر دیر

بندر دیر یا همان ساحل دلفین ها یک ساحل منحصر بفرد بوشهر است . توصیه من به شما این است قبل از رفتن به ساحل ریشهر به ساحل دیر سر بزنید . ساحلی جالب با امکانات تفریحی ،خرید ، . انواع رستوران های دریایی و جنوبی است . بندر دیر یک ساحل صیادی است؛ همیشه خدا میتوانید ماهگیران و صیادان زیادی را ببینید که برای صید به این بند می آیند و به دل دریا میزنند. در کنار این ساحل امکانات ویژه‌ای برای پذیرایی از مهمانان این بندر فراهم‌شده است. وسعت ساحل دیر بسیار بزرگ است . ساکنان بوشهر برای تفریح و لذت بردن از دریا به این ساحل می آیند . این ساحل برای شکم گردهای علاقه‌مند به غذای دریایی نیز جای بسیار مناسبی است. در بندر دیر سه اسکله بزرگ صیادی وجود دارد و از مراکز اصلی تأمین‌کننده میگو و ماهی کشور است. علاوه‌بر این لنج سواری و قایق‌سواری از تفریحات محبوب در این ساحل است. همچنین در این منطقه به‌راحتی ساحل‌های با آب به‌اصطلاح شیشه‌ای را می‌توانید بیابید. بااین‌حال مهم‌ترین جای ساحل بندر دیر منطقه حفاظت‌شده مند در نزدیکی بردخون این بندر است. این منطقه حفاظت‌شده دارای تنوع بسیار زیاد گونه‌های جانوری و گیاهی است. اگر علاقه‌مند به دیدن آهو! در استان بوشهر هستید می‌توانید به مند سر بزنید.

آدرس: استان بوشهر، بندر صیادی دیر، بلوار خلیج‌فارس.
Bandar dayer

سواحل جزیره کیش

جزیره آزاد کیش ؛ خودش به تنهایی معرف حضور همهگان است . زیباترین جزیره از جزایر کشور هم چنین تورییستی ترین منطقه جنوب کشور . جزیره کیش به سواحل هتل ها و مراکز خرید خود معروف است و انواع متنوع از ورزش های آبی و تفرحی آبی را در خود جای داده است . پارک‌های ساحلی این جزیره تقریبا هر آنچه را از ساحل‌گردی مدنظر دارید می‌توانید بیابید. پیشرفته‌ترین امکانات انجام تفریحات دریایی در این جزیره مستقر است. علاقه‌مندان به ساحل‌های صخره‌ای می‌توانند به قسمت غربی جزیره کیش و ساحل کلبه هور بروند. در ساحل دامون می‌توانید از امکانات کلوپ غواصی سیمین کیش، کلوپ دریایی آکواریوس و کلوپ غواصی و تفریحات دریایی داریوش استفاده کنید.در جزیره کیش یک ساحل و پلاژ اختصاصی برای بانوان در قسمت شمالی جزیره احداث شده است. اگر علاقه به بازدید از مکان‌های تاریخی در کنار ساحل دارید به ساحل بندر حریره در جزیره کیش بروید. علاقه‌مندان به ماهیگیری می‌توانند به اسکله تفریحی پارک میرمهنا بروند و در آنجا ماهیان دریایی شکار کنند. اگر به دوچرخه‌سواری در کنار ساحل علاقه دارید پارکی با همین نام و کاربری در جزیره کیش وجود دارد. همچنین در پارک ساحلی نیلوفر کیش علاوه‌بر پارک دلفین، یک آکواریوم و باغ پرندگان بسیار بزرگ با گونه‌های مختلف ساخته‌شده است. مهم‌ترین جای گردشگری دریایی جزیره کیش، اسکله بزرگ تفریحی کیش با ساحل و کلوپ تفریحی ایران سگوی، پارک کیبل اسکی، مرکز غواصی و کلوپ ورزش‌های دریایی کاپ است.
ساحل مرجان کیش محلی عالی برای انجام تفریحات مدرن دریایی است و کلوپ تفریحی دریایی اسکوبا در این ساحل قرار دارد. اگر علاقه‌مند به دیدن پارک آبی بادی هستید به پارک آبی بادی ویبیت یا ساحل هتل مارینا پارک کیش بروید. پارک ساحلی سیمرغ کیش نیز یکی از مجهزترین ساحل‌ها برای انجام ورزش‌های ساحلی است.

آدرس: استان هرمزگان، جزیره کیش.
جزیره کیش

سواحل بندرلنگه، هرمزگان

ساحل صدف بندرلنگه در نزدیکی فرودگاه این بندر از موردتوجه‌ترین سواحل قسمت میانی خلیج‌فارس و یکی دیگر از سواحل صخره‌ای زیبای آن است. تماشای امواج خروشان، صدف‌های زیبا و عکاسی از جاذبه‌های این ساحل در کنار تفریحات دریایی است. پارک ساحلی کوثر در نزدیکی بازار بندرلنگه نیز یکی از پارک‌های با امکانات مناسب برای ساحل‌گردی است که می‌توانید ساعاتی خوش را در آن بگذرانید.
نزدیکی به رستوران‌ها و غذاخوری‌های عرضه‌کننده انواع غذاهای دریایی از مزیت‌های این پارک ساحلی است که آن را به یکی از بهترین سواحل خلیج فارس تبدیل می‌کند. پارک ژاندارمری، مینیاتور و خلیج‌فارس که همگی در نزدیکی جاده ساحلی بندرلنگه به بندرکنگ قرار دارند نیز از جاهای خوب ساحل بندرلنگه است. بااین‌حال مهم‌ترین ویژگی بندرلنگه، داشتن اسکله به‌منظور سفر دریایی به جزایر کیش و قشم است. درواقع با سفر به بندرلنگه می‌توانید طی یک سفر دریایی خاطره‌انگیز به مهم‌ترین جزایر خلیج‌فارس سفر کنید.

آدرس: استان هرمزگان، بندرلنگه، جاده ساحلی.بندر لنگه

سواحل جزیره قشم، هرمزگان

جزیره قشم در استان هرمزگان نیز همانند جزیره کیش از پارک‌های ساحلی مجهزی بهره می‌برد. عمده تفاوت این جزیره با جزیره کیش، وسعت بسیار زیاد آن است. پارک‌ها و سواحلی که در ادامه معرفی می‌گردند نسبت به هم فاصله‌ای چند کیلومتری دارند. بعضی از آن‌ها در روستاهای قشم واقع است و در شمار بهترین سواحل خلیج فارس هستند.
بزرگ‌ترین پارک کروکدیل خاورمیانه در جزیره قشم قرار دارد و بانام پارک کروکدیل نوپک شناخته می‌شود. این پارک از مهم‌ترین جاذبه‌های نزدیک به ساحل قشم است. اگر به شترسواری و پاراگلایدر سواری در سواحل خلیج‌فارس علاقه دارید به ساحل جزایر ناز بروید. بوستان ساحلی زیتون جزیره قشم از سواحل تروتمیز و پر امکانات جزیره با کمپ‌های تفریحی فراوان است. تورهای گردشگری بزرگ‌ترین جزیره خلیج‌فارس معمولا در این نقطه اقدام به جذب توریست می‌کنند. علاقه‌مندان به جاذبه‌های طبیعی می‌توانند از تالاب پرندگان دوکوهک و منطقه حفاظت‌شده حرا قشم دیدن کنند.
کلوپ تفریحات دریایی ساحل طلایی با دارا بودن کافی‌شاپی در زیرآب در ساحل غارهای خوربس قشم واقع است. ساحل غار نمکدان قشم واقع در نزدیکی طولانی‌ترین غار نمکی دنیا نیز از دیگر سواحل زیبای جزیره قشم است. اکو پارک، اسکله کندالو، هتل ساحلی خلیج‌فارس قشم، تفریحگاه ساحلی چاهوشرقی، ساحل دولاب، ساحل سرنخ، اسکله صیادی باسعیدو و… از دیگر جاهای باصفای سواحل قشم است.

آدرس: استان هرمزگان، جزیره قشم.
تصویر جیزره قششم

سواحل جزیره هرمز، هرمزگان

سواحل جزیره هرمز بیشتر به خاطر جاذبه‌های بصری و رنگارنگ بودن خاک آن شهرت دارند و از بهترین سواحل خلیج فارس محسوب می‌شوند. بااین‌حال در این جزیره نمکی می‌توان انواع ساحل‌های ماسه‌ای و صخره‌ای را دید. درباره جزیره هرمز مطالب بسیار زیادی نگارش شده است و در همین سایت نابرو می‌توانید با جاذبه‌های گردشگری و ویژگی‌های جزیره هرمز آشنایی پیدا کنید.
با سر زدن به ساحل قلعه پرتغالی‌های جزیره هرمز علاوه‌بر بازید از یک مکان تاریخی می‌توانید در رستوران‌ها و کافه‌های ساحلی شکم گردی کنید. ساحل منفق کوچک، ساحل نقره‌ای و ساحل سرخ هرمز از بهترین سواحل خلیج فارس و بهترین مکان‌ها برای عکاسی در این جزیره است. در ساحل لاک‌پشت‌ها با زندگی گونه منحصربه‌فرد لاک‌پشت‌های بومی خلیج‌فارس می‌توانید آشنا شوید.
ساحل چند درخت و ساحل جنگل حرا از جاهای موردعلاقه گردشگران جزیره هرمز است. ساحلی که در آن فرشی از خاک‌های رنگی جزیره هرمز وجود دارد نیز از دیگر سواحل زیبای این جزیره است. توصیه من به شما قبل از سفر به جزیره هرمز به همراه بردن دوربین عکاسی باکیفیت برای ثبت عکس‌های فوق‌العاده است.

آدرس: هرمزگان، جزیره هرمز.

hormuz island

ساحل کوهستک سیریک، هرمزگان

ساحل کم‌تر شناخته‌شده روستای کوهستک از توابع شهرستان سیریک هرمزگان واقع در نزدیکی نقطه اتصال خلیج‌فارس و دریای عمان ازجمله ساحل‌های ماسه‌ای-شنی پرطرفدار خلیج‌فارس است. عمده شهرت کوهستک به‌واسطه موج‌شکن یا پناهگاه صیادی احداث‌شده در ساحل آن است.
سواحل این روستا و روستاهای کناری آن یعنی کرپان و گهردو از جاهای بکر و تقریباً دست‌نخورده خلیج‌فارس است. ساحل روستای کوهستک به دو ساحل شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود که در نزدیکی آن‌ها بوستان‌ها و پارک‌های باصفایی احداث گردیده است. در این پارک‌های ساحلی انواع تفریحات دریایی و امکانات اقامتی در کنار ساحل فراهم شده است. وفور درختان جنوبی ازجمله نخل، کنار و انبه در کنار ساحل و خانه‌های مردمان این منطقه از دیگر جذابیت‌های کوهستک است.

آدرس: استان هرمزگان، شهرستان سیریک، روستای کوهستک.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید