ایجاد بزرگترین بندر تجاری کشور در محدوده جاسک

0
57

بزرگترین بندر تجاری کشور در محدوده جاسک

به گزارش سایت کشتی‌داران، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به ایجاد بزرگترین بندر تجاری کشور؛ در محدوده شهرستان جاسک، گفت: توسعه جاسک در سطح ملی؛ بسیار مهم و راهبردی است.

محمد راستاد پس از بازدید از دو بندر کوه مبارک و جاسک از جمله بنادر شرق هرمزگان که با حضور حسین رئیسی؛ نماینده مردم شرق استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی انجام شد، اظهار کرد: توسعه جاسک در سطح ملی؛ بسیار مهم و راهبردی است و در فاز شناخت؛ به جمع‌بندی رسیده‌ایم تا بزرگترین بندر تجاری کشور را در محدوده شهرستان جاسک احداث کنیم.

وی ادامه داد: در تعامل با وزارت نفت، جانمایی نهایی مشخص و مطالعات اجرایی سازمان بنادر و دریانوردی در این رابطه آغاز خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه حمل و نقل و تجارت دریایی در شرق تنگه هرمز؛ برای اولین بار مدنظر قرار می‌گیرد، عنوان کرد: قصد داریم تا به جز بندر چابهار بتوانیم پذیرش کشتی‌های اقیانوس پیما را در شرق تنگه هرمز نیز داشته باشیم که این مسئله در محدوده شهرستان جاسک مدنظر قرار خواهد گرفت.

راستاد افزود: در رابطه با فعالیت ناوگان سنتی و مشکلات به وجود آمده برای بومیان شهرستان جاسک، هرگز نگاه سازمان بنادر این نیست که ناوگان سنتی فعالیت نکنند بلکه سازمان بنادر و دریانوردی نمی‌تواند به واسطه جایگاه حاکمیتی خود برای صاحبان کالا تکلیف تعیین کند که از چه طریقی بار خود را حمل کنند.

وی تصریح کرد: سازمان بنادر و دریانوردی؛ از طریق اعطا تسهیلات با حداقل ٢٠ درصد آورده و ارائه بیشترین میزان یارانه، کمک خواهد کرد تا مشکل لنج‌داران؛ حل و در راستای برطرف کردن معضل بیکاری و اشتغال بومیان منطقه گام بردارد.

به گفته راستاد، ٧٥ درصد تخفیف در رابطه با حقوق و عوارض بندری لنج‌ها از سوی سازمان بنادر و دریانوردی به تصویب رسیده است تا بتوانیم به فعالیت لنج‌داران کمک کنیم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: سازمان بنادر؛ نهایت تلاش خود را انجام می‌دهد تا در راستای رفع دغدغه لنج‌داران شهرستان جاسک؛ گام‌های عملی بردارد و در بلندمدت نیز آمادگی دارد تا از محل وجوه اداره شده تسهیلات لازم را ارائه کند.

انتهای‌پیام/

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید