صنعت شیلات، نیاز امروز بشر برای رشد و توسعه

0
38
تصویر شیلات

به گزارش سایت کشتی‌داران، یکی از مهمترین صنایع درآمدزا در کشورهایی که از دریا برخوردارند شیلات است.یه جرات می‌توان به این نکته مهم اشاره کرد که شیلات کار سختی است اما  ماهیگیری واقعی نیاز به قدرت، مهارت و زمان زیادی دارد.

تصویر شیلاتاز گذشته بدانیم

ماهیگیری از زمان های قدیم  بشریت معروف است. در مناطقی که گاو نژاد غیرممکن بود، مردم ماهی مصرف می‌کردند که این موضوع در آمریکای شمالی، شرق دوران روسیه ، آلاسکا و اسکاندیناوی وجود داشت.

در شرایط کنونی ماهیگیری یکی از محبوب ترین سرگرمی های بشر است و در بسیاری از شاهکارهای ادبی مانند “پیرمرد و دریا” توسط ارنست همینگوی و یا “کارگران دریایی” ویکتور هوگو توصیف شده است.

مدت‌هاست که ماهیگیری نه تنها یک سرگرمی است، بلکه یک وسیله زنده ماندن است. بنابراین در اینجا و آنجا و تاکنون باقی مانده و مهم است که به آن توجه ویژه‌ای شود.

جالب است بدانید که روز  ماهیگیری در ایام مختلف سال جشن گرفته می‌شود و تعطیلات برای ماهیگیران حرفه ای درنظر گرفته می شود که فقط در برخی از کشورها به رسمیت شناخته می‌شود.

شغل  ماهیگیری  

این شغل، که در زمینه کشاورزی مدرن جایگاه مهمی را به خود اختصاص می دهد، برای بعضی ها فقط یک شغل یا سرگرمی دلپذیر نیست، بلکه یک منبع درآمدزا  است که به شور و هیجان تبدیل شده است. مردم بدون توجه به احتمالات  ممکن آماده هستند که در هر آب و هوایی ماهی بگیرند و صبر کنند. آنها به گوشه های انسداد بیشتری می نگردند تا ببینند یا گاز گرفتن ماهی را احساس کنند. برای مثال، قهرمان داستان فوق “مرد پیر و دریا” توسط شکار ماهی های غول پیکر که تقریبا درگذشته بود، تلاش می کرد تا به دام زدن و نگه داشتن آن دست یابد.

در قرن حاضر، نیاز حاد به ماهیگیری برای زنده ماندن تقریبا ناپدید شده است. اما، با این وجود، ماهیگیری، علاوه بر سرگرمی های جسمی و همچنان حوزه اقتصادی لازم، یک تجارت نسبتا بزرگ است.

در همه شهرهای ساحلی، ما می توانیم از یک کافی شاپی بازدید کنیم که در آن پیشنهاد می شود ماهی های محلی را امتحان کنید، این محصول به طور گسترده ای توسط مردم در تمام گوشه‌های زمین مورد استفاده قرار می گیرد و ما ماهی را در هر بازار و هر فروشگاه در هر شهر می بینیم.

سخن آخر

بنابراین ماهیگیری درست همیشه با خطرات دریا همراه است و کار طولانی و دشوار است. در روز 27 ژوئن، در روز جهانی شیلات، ارزش توجه به آنچه که در پشت بخش هایی از ماهی های خوشمزه نهفته است ما را به استفاده از  موجودات دریایی به منظور بالابردن قدرت بدن خود ملزم می‌کند.

انتهای‌پیام/

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید