مشاغل تخصصی دریانوردی،یک شغل با چند وظیفه

اصطلاحات تخصصی در کشتی و مشاغل مرتبط با آن همواره از جمله مهمترین موضوعات مرتبط با فعالان حوزه دریایی بوده است.

در حقیقت با توجه به اینکه وظایف گوناگونی در یک کشتی برای افراد متعدد تعیین می‌شود به‌نظر می رسد اصطلاحات شغلی در کشتی و درک کامل از وظایف شغلی بسیار مهم باشد.

((ETO:((Electro-technicalofficer وظیفه رسیدگی به امور برقی در کشتی را برعهده دارد به طوری که این فرد از موتورخانه تا روی عرشه مسئول اصلی تعمیرات برق در کشتی است.مهندس برق کشتی به طور معمول یک نفر است و باید یک فرد باتجربه در امور برقی کشتی باشد.
مشاغل تخصصی دریانوردی،یک شغل با چند وظیفه
((فیتر)) از جمله مشاغل دیگری است که در کشتی وظیفه مهمی برعهده دارد. در حقیقت ((فیتر)) انجام امور تعمیراتی به صورت مکانیکی را در اولویت امور خود دارد. ملوان موتورخانه و یا مکانیک موتورخانه به طور معمول مدرک دیپلم دارند یا پایین‌تر از دیپلم هستند.

برای اینکه یک ملوان موتورخانه ((فیتر)) شود باید دوره‌های ((اویلر)) را بگذراند که شامل اخذ مدارک تراشکاری،جوشکاری و انجام امور مکانیکی روی عرشه کشتی است.

((اویلر)) از دیگر مشاغل و وظایف مهم در کشتی است که و‌ظیفه‌اش انجام امور نظافتی در موتورخانه کشتی و کمک به ((فیتر)) برای انجام امور تعمیراتی و مکانیکی در کشتی است.

بنابراین با توجه به اینکه وظایف متعددی در یک کشتی برعهده افراد مختلف است به نظر‌می رسد معرفی مشاغل تخصصی در کشتی بتواند عموم مردم و فعالان حوزه دریایی را در شناخت و انجام وظایف کمک کند.

انتهای‌پیام/

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید